Kevade saabudes on oluline äratada oma välibassein talveunest ning seada see kasutusvalmis.

Puhastage bassein ja selle ümbrus ning kontrollige vee kvaliteeti

  1. Talvekatte eemaldamine ja puhtuse tagamine
    Esmalt eemaldage talvekate ja puhastage põhjalikult nii bassein kui ka selle ümbrus. Välibassein ja selle ümbrus võib talve jooksul koguda lehti, mustust ja muid jääke, mis võivad segada vee puhtust. Kasutage puhastamisel pehmeid harju või tavalist puhastuslappi, kuna survepesurit ei soovitata kasutada PVC sisuga ehk lineriga basseinide puhul – kõrge veesurve võib lineri lõhkuda. Kui teil on polüpropüleenist bassein või klaasfiiberbassein, võib neid õrnalt puhastada ka survepesuriga, kuna need materjalid taluvad veerõhku paremini.
    NB! Puhastage kõik pinnad õrnalt, et vältida kahjustusi.

  2. Kontrollige veepumpa, filtri- ja puhastussüsteemi
    Järgmiseks kontrollige veepumba, filtri- ja puhastussüsteemi toimimist. Puhastage esmalt skimmeri korv ja filter, veenduge, et filtrisüsteem töötab tõrgeteta, ning kontrollige basseini vee taset. Oluline on, et veetase oleks piisav, kuna liiga madal veetase võib takistada filtri korralikku töötamist ja põhjustada pumba ülekuumenemise või purunemise. Samuti võib ebapiisav veetase skimmeris kahjustada süsteemi. Veenduge, et veetase oleks vähemalt basseini skimmeri vee sissevõtu ala kesk-osani või üle selle, et tagada veeringluse optimaalne toimimine.

  3. Keemiline tasakaal ja vee kontroll
    Hinnake vee pH taset ja kloorisisaldust. Vee pH taseme vahemik peaks olema 7,2–7,6, selleks et tagada vee sobivus mis oleks sobilik nii ujujate tervisele kui ka veepuhastussüsteemi efektiivsusele. Kui pH on liiga madal (alla 7,2), võib vesi olla liiga happeline ja kahjustada basseini materjale ning veeringlussüsteemi seadmeid. Kui pH on liiga kõrge (üle 7,6), võib see põhjustada kloori ebaefektiivset toimet ja tekitada basseini materjali liigset pleekimist ning ärritada nahka. Vee keemilist tasakaalu saab kontrollida spetsiaalsete indikaatorribade abil, mida müüakse tavaliselt ehituspoodides, nagu Bauhaus, jms. Kui vee näitajad ei ole optimaalsed, lisage vajalikud kemikaalid. Keemilise tasakaalu tagamine on oluline, et vältida vetikate kasvu ja hoida vesi puhas. Kontrollige ka vee karedust ja happesust, kuna need võivad mõjutada veepuhastussüsteemi töö efektiivsust.

  4. Basseini seinte ja põhja kontrollimine
    Samuti on oluline kontrollida basseini seinu ja põhja, et tuvastada võimalikud praod või muud kahjustused. Kui leiate kahjustusi, tuleks need kiiresti parandada, et vältida suuremate probleemide tekkimist. Vajadusel pöörduge meie poole professionaalse abi küsimiseks.

  5. Süsteemide käivitamine ja stabiliseerimine
    Lõpetuseks lülitage sisse pump ja filtrisüsteem, lastes veetasemel ja keemilistel näitajatel enne soojuspumba töölepanekut stabiliseeruda. Oodake vähemalt 24 tundi, et kõik süsteemid saaksid korralikult tööle hakata. Kui kõik on korras, saate basseini soojuspumba käivitada ja vee temperatuuri sobivale tasemele viia. Peale seda võib basseinihooaja alanuks kuulutada!

  6. Vee kvaliteedi pidev jälgimine
    Kui kõik süsteemid on korras ja vesi tasakaalus, on teie bassein valmis suviseks basseinihooajaks! Ära unusta regulaarselt kontrollida vee kvaliteeti ja süsteemide tööd, et nautida turvalist ja puhtast veest täidetud lõõgastust koduaia basseinis.

Soovitus:
Kui teil veel ei ole basseini suvekatet, - turvakatet või - siinidel liigutatavat polükarbonaat klaasist kattemoodulit, siis soovitame nende kohta meie käest küsida ja võimalusel endale soetada. Katted aitavad hoida teie bassein puhtana ja kaitstuna, vähendades lehtede, okaste ja mustuse sattumist vette ning vee liigset aurustumist. Samuti aitavad erinevad basseinikatted ja basseini kattemoodulid vähendada soojuskadu, eriti jahedatel öödel, hoides basseini vee temperatuuri liigse jahtumise eest ja vähendades küttekulude vajadust.
Võta meiega ühendust info@servicetrade.ee või tel +372 5187900

Previous
Previous

Kvaliteetne bassein sinu kodus – paigaldus üle Eesti

Next
Next

UUS TOODE: Lastebassein liumäega – ideaalne lahendus turvaliseks veerõõmuks!